ВІТАЄМО В ДП "РАДОМИШЛЬСЬКИЙ ЛІСГОСП АПК"

Дочірнє підприємство «Радомишльський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства (далі ЖОКАП) розташоване в північно-східній частині Житомирської області, на території Житомирського адміністративного району. По фізико-географічному районуванню територія лісгоспу віднесена до Центральної частини Українського Поліссся та розташована в басейні річки Дніпро. Регіон розташування лісгоспу відноситься до числа промислово-аграрних районів області з розвинутою лісогосподарською діяльністю. Лісове господарство є провідною галуззю.

Актуальні

Статистичні дані

Структура підприємства

Адміністративно-організаційна структура підприємства поділена на два лісництва: Потіївське (с. Потіївка, 5612,5 га) та Забілоцьке (м. Радомишль, 6644,8 га), загальною площею 12257,3 га.

Об’єкт природно-заповідного фонду

Лісовий заказник місцевого значення «Березовий гай». Утворений рішенням двадцять третьої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання від 23.05.2019р. №1459. Площа - 81,2 Га, знаходится в Забілоцькому лісництві (кв. 28; вид 1-17). Різновікові насадження берези; вільхи; сосни; з наявності цінних видів лікарських рослин.

Поділ лісів на категорії

Існуючий поділ лісів на категорії проведено згідно Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок ( постанова КМ України від 16 04 2007 року № 733), постанови КМ України від 16 вересня 2015року №712 «Перелік автомобільних доріг загального користування державного значення».

Ґрунти

Ґрунти лісгоспу відносяться до зони дерново-підзолистих ґрунтів. За ступенем вологості більша частина ґрунтів відноситься до свіжих та вологих. На долю лісових ділянок з надмірними зволоженням припадає 17,7% площі, вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок. Болота займають площу 369,6 га. Гідромеліоративні роботи в зоні діяльності лісгоспу протягом ревізійного періоду не проводились.

Вирощування садивного матеріалу

Згідно осінньої інвентаризації 2021 року, в розсадниках було вирощено близько 150 тис.шт стандартних сіянців, з них 110 тисяч сіянців сосни звичайної та 40 тисяч сіянців дуба звичайного.

Охорона лісу

Для покращання охорони лісів від пожеж та інших лісопорушень, а також з метою більш якісного виконання запроектованих обсягів лісогосподарських і лісокультурних робіт, кількість майстерських дільниць проектується залишити 19, а кількість обходів 89.

Лісовідновлення

З усієї площі лісових ділянок, що потребують лісовідновлення, природне поновлення можливе на площі 182,2 га. На всій іншій площі (399,8 га) створення високопродуктивних лісів із господарсько-цінних порід можливе тільки штучним шляхом(395,4 га) або шляхом сприяння природному поновленню (4,4 га).

Лісорозведення

До фонду лісорозведення лісовпорядкуванням віднесено 231,4 га не вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок (галявини), з них створення лісових культур запроектовано на площі 208,3 га. Термін заліснення встановлюється 5 років.