Отримати лісову продукцію в стиглих лісах, підвищення якості та гігієни насаджень, скорочення періоду росту деревини та підвищення продуктивності лісу є кінцевим результатом лісового господарства. Щорічний обсяг деревини, що заготовляється в дочірньому підприємстві «Радомишльський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства становить близько 46 тис. м3.

Заготівля деревини в лісах здійснюється при рубках головного користування та рубках формування та оздоровлення лісів на заздалегідь виділеній площі, яку називають лісосіка, в межах лісництва, кварталу та виділу. Головне користування здійснюється в межах розрахункової лісосіки, на умовах невиснажливого лісокористування.

Процес лісозаготівлі являє собою підприємницьку діяльність, пов’язану із звалюванням дерев у лісі, розробкою хлистів на сортименти і вивезенням заготовленої деревини на проміжні склади з наступним сортуванням. В подальшому дана лісопродукція реалізовується споживачам та частково вивозиться на з/д станцію для відвантаження у вагони.

На сьогоднішній день на підприємстві запроваджена система електронного обліку деревини. Електронний облік заготовленої деревини відбувається наступним чином: старший майстер лісу або помічник лісничого на лісосіці за допомогою кишенькового персонального комп’ютера (КПК) проводить приймання лісопродукції від підприємця, який її заготовив. Далі вносить інформацію заготовленої деревини до КПК та «биркує» продукцію за допомогою спеціального пристрою. Введена інформація потрапляє до центральної бази даних для подальшої обробки, аналізу та контролю.

Таким чином система електронного обліку деревини дає можливість повністю переглянути ланцюг руху заготовленої деревини від місця її заготівлі до кінцевого споживача.